RN
TwitterFacebook

Nowoczesne systemy przechowywania w garderobie – poznaj ciekawe rozwiązania

Garderoba to marzenie każdej fanki i fana mody. Niestety, w dość ciasnej przestrzeni, charakterystycznej dla budownictwa wielorodzinnego, trudno o jej aranżację. Nieco większe pole do popisu mają ci, którzy decydują się na budowę domu – tam garderoba jest nierzadko integralną częścią projektu, tuż przy głównej sypialni. Jak doposażyć to pomieszczenie, aby było w pełni funkcjonalne?

Garderoba – czy warto ją uwzględnić w projekcie domu?

Na początek należy prześledzić ogólne zalety, wynikające z posiadania garderoby z prawdziwego zdarzenia. Przeglądając propozycje pracowni Domoweklimaty.pl, dość łatwo można zauważyć, że architekci mocno starają się, aby takie pomieszczenie znalazło się nawet w projektach o mniejszym metrażu.

Posiadanie garderoby oznacza przede wszystkim łatwiejszy dostęp do ubrań i większy porządek. Łatwiej też jest użytkownikowi dobrać całą kreację – od odzieży, po buty i dodatki – jeśli wszystkie elementy znajdują się w jednym miejscu. Wreszcie dla osób, które mają problem z nadmiernymi zakupami, pozwala ona na głębszą kontrolę nad posiadanym zbiorem rzeczy.

Modułowa zabudowa garderoby

Aby powyższe zalety miały szansę się ziścić, trzeba w garderobie wdrożyć odpowiedni system przechowywania. Najlepsze są rozwiązania otwarte, o modułowej budowie. Dzięki nim jak na dłoni widać wszystkie ubrania na wieszakach i półkach, a sam użytkownik może tak dopasować przestrzeń, aby była ona w pełni zgodna z jego potrzebami.

To jednak nie koniec zalet tego typu systemów. Jeśli w danym momencie zmienią się potrzeby domowników, to garderobę modułową można w dowolny sposób przeprojektować lub doposażyć. Dzięki temu nie trzeba się skazywać na jedno rozwiązanie w postaci opracowanej na stałe szafy, w której zazwyczaj niewiele da się zmienić.

Przeczytaj również: Dom parterowy z poddaszem a może piętrowy. Poznaj wady i zalety obu rozwiązań

Nie tylko półki i drążki

Nawet przeglądając ofertę najpopularniejszego na świecie sklepu meblowego ze Szwecji widać, że system przechowywania nie musi się ograniczać tylko i wyłącznie do drążków na wieszaki oraz zwykłych półek. Coraz częściej są wdrażane takie dodatki jak specjalne miejsca na buty, bieliznę oraz biżuterię.

Wśród Polaków dużym powodzeniem cieszą się szuflady wyposażone w dodatkowy organizer, pozwalające na lepsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej, przy jednoczesnym zachowaniu porządku. Wszelkie elementy wysuwane z szaf mogą być wykonane z różnych materiałów, nie tylko z płyty meblowej. Często jest to np. szkło, umożliwiające lepsze zaprezentowanie zawartości, lub metal, z którego tworzone są specjalne koszyki.

Nowoczesne dodatki do garderoby

Do ciekawych dodatków należy również oświetlenie. To najczęściej składa się z lamp i pasków LED, dzięki czemu jest energooszczędne i może być stosowane w nieco inny sposób, niż w tradycyjnym wydaniu. Dlatego właśnie tak często systemy przechowywania mają opcję podświetlenia –c nie tylko wieszaków, ale i zawartości szuflad.

Posiadanie garderoby praktycznie nie ma wad. Każdy, kto może sobie pozwolić na aranżację takiego miejsca w domu, powinien to zrobić. Warto skorzystać przy tym z rozwiązań modułowych, ciekawego oświetlenia i niestandardowych systemów przechowywania.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + eight =