RN
TwitterFacebook

Nowy dworzec autobusowy w Kolnie. Kiedy skorzystają z niego pierwsi pasażerowie? [FOTO]

Ruszyła budowa nowego dworca autobusowego w Kolnie. Prywatny inwestor wyburzy stary i wybuduje nowy kompleks dworcowy. Pod koniec przyszłego roku mają być gotowe cztery stanowiska dla autobusów PKS, poczekalnia, toalety oraz kasy biletowe. Na terenie przekazanym wykonawcy powstanie też galeria handlowa.

My sprawdziliśmy, co mieszkańcy Kolna sądzą na temat nowo powstającej inwestycji: 

 

W związku z trwającymi pracami obecny dworzec PKS przeniesiony został na ulicę Sienkiewicza. Powoduje to pewien paraliż komunikacyjny i przede wszystkim utrudnienia dla pasażerów.

Niemniej jednak, dworzec aż prosił się o remont. Nie bez znaczenia pozostawała estetyka budynku. Dotychczasowy budynek nie zachęcał do podróżowania. Obiekt był bardzo zaniedbany. Kolejna istotna kwestia, to bezpieczeństwo podróżujących.

Dworzec został sprzedany w przetargu. Jak udało nam się ustalić, nabywca zapłacił za nieruchomość około 1 mln 700 tysięcy złotych.

– Żałujemy, że nie mogliśmy kupić tego placu, bo w pewnym momencie nawet starosta powiatu kolneńskiego (Stanisław Wiszowaty przyp. red.) chciał w pięćdziesięciu procentach dołożyć się do jego zakupu (…) nie było dobrej woli ze strony ówczesnych władz spółki PKS w Łomży – tłumaczy Andrzej Duda, burmistrz Kolna. – Spółka ogłosiła przetarg; były zapisy o wyłączności przez pięć lat możliwości korzystania z dworca, który miał też na swoim placu usadowić nabywca. W związku z tym, to jakby przez pięć lat wykluczało możliwość udostępniania dworca dla innych przewoźników – wyjaśnia burmistrz Kolna. Po długich negocjacjach udało się osiągnąć kompromis. – Zgodnie z zapisami dworzec ma zostać przekazany dla miasta. Miasto ma pełne zabezpieczenia hipoteczne, gdyby coś nie wyszło dla inwestora. Możemy być  pewni, że interesy miasta są bardzo dobrze zabezpieczone – uzupełnia Andrzej Duda.

Planowo nowy dworzec ma być gotowy do końca października 2018 roku.

Marzena Wiśniewska 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve − nine =