TwitterFacebook

Nowy ogólnodostępny alkomat w Kolnie

Samoobsługowy alkomat został zainstalowany na stacji paliw Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Kolnie. To kolejne tego typu urządzenie w mieście. Ogólnodostępny alkomat jest też w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.

Dzięki urządzeniom każdy kierowca może sprawdzić swój stan trzeźwości. Mają one pomóc kierującym w podjęciu decyzji czy wsiąść za kółko.

Oczywiście jesteśmy za tym, aby każdy kierowca, chcąc wsiąść za kierownicę przyszedł i się zbadał, gdyż jest to takie własne sprawdzenie siebie, sprawdzenie czy możemy w ogóle usiąść za tę kierownicę. Jako policjanci namawiamy wszystkie osoby do tego, aby korzystać z takich urządzeń – mówi Joanna Makarewicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.

Badanie jest prostą czynnością, polegającą na umieszczeniu w urządzeniu jednorazowej słomki, w miejscu do tego przeznaczonym, wdmuchnięciu odpowiedniej ilości powietrza i odczytaniu otrzymanego wyniku.

Jak dodaje Joanna Makarewicz, alkomat cieszy się popularnością, co świadczy o odpowiedzialności kierowców.

Z naszych obserwacji wynika, że szczególnie w weekendy, w dni świąteczne, jak również w codzienne dni ten nasz alkomat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ma duże powodzenie i cieszymy się z tego, że kierowcy czują taką odpowiedzialność, aby jednak sprawdzić się – mówi rzecznik kolneńskiej policji.

Niestety, nie maleje liczba nietrzeźwych kierowców na kolneńskich drogach. W tym roku policjanci z Kolna zatrzymali ich 124, czyli ponad 20 więcej niż w roku ubiegłym.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *