RN
TwitterFacebook

Od jutra w kościołach w Polsce limit 1 osoby na 7 metrów kwadratowych, decyzja ws. cmentarzy w przyszłym tygodniu

W związku z wprowadzeniem decyzją rządu czerwonej strefy epidemicznej w całej Polsce, od jutra (24.10.) we wszystkich kościołach w Polsce będzie obowiązywał limit jednej osoby na 7 metrów kwadratowych.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dzisiaj, że decyzja o ewentualnym zamknięciu cmentarzy na 1 listopada zostanie podjęta w przyszłym tygodniu. Jednak niezależnie od tego, premier zaapelował o pozostanie w domu 1 listopada, a odwiedzenie grobów najbliższych rozłożyć na kilka dni, by uniknąć tłoku na cmentarzach.

Osoby uczestniczące w wydarzeniu religijnym, mają obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult.

Została wystosowana też prośba do seniorów powyżej 70. roku o niewychodzenie z domów, jeśli to nie jest konieczne, jeśli nie świadczą pracy. Jednocześnie wprowadzony zostaje program “Ochrona Seniorów.

Decyzją rządu, w ramach kolejnych obostrzeń mających na celu powstrzymanie przenoszenia się koronawirusa, wprowadzony zostaje zakaz wszelkiego rodzaju aktywności powyżej pięciu osób w jednej grupie, w tym zebrań i spotkań.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen + 14 =