TwitterFacebook

Oddaj krew i uczcij pamięć Żołnierzy Niezłomnych

W poniedziałek (25.02) rusza piąta edycja akcji „Oni Oddali Życie Za Ojczyznę, Teraz Ty Oddaj Krew Uratuj Życie I Odbierz Ryngraf”. Celem wydarzenia jest promocja honorowego krwiodawstwa i uhonorowanie pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

Krew lub jej składniki (osocze, płytki krwi) będzie można oddać w dowolnej stacji krwiodawstwa na terenie całej Polski, a spośród dawców, którzy potwierdzą udział poprzez wpisanie swojego imienia, nazwiska i adresu na stronie wydarzenia zostanie wylosowane sto pamiątkowych Ryngrafów.

Po raz piąty chcielibyśmy w ten sposób uczcić pamięć o żołnierzach wyklętych w czasach pokoju gdzie krew jest nadal bardzo potrzebna. Oni przelewali swoją, często przy tym umierając. Składali ofiarę swoje życia o ołtarzu ojczyzny. Natomiast w czasach pokoju my możemy pomóc swoim bliźnim właśnie po przez oddawanie krwi, wspominając przy tym tamte osoby, tamtych żołnierzy rycerskich, niezłomnych. Takie postawy zasługują na najwyższe uznanie i myślę, że postawy krwiodawców wpisują się w etos żołnierza niezłomnego – powiedział Grzegorz Sul, współorganizator akcji.

Zgłaszając się do stacji krwiodawstwa wystarczy mieć przy sobie potwierdzający pełnoletność dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL. Na adres mailowy oddajkrew@um.ostroleka.pl można przesłać potwierdzenie na ulotce (jest możliwość wydrukowania ze strony) z imieniem, nazwiskiem i adresem z własnoręcznie dopisaną adnotacją „TERAZ JA ODDAJĘ KREW, RATUJE ŻYCIE”.

Każdy, kto prześle potwierdzenie oddania krwi lub jej składników weźmie udział w losowaniu jednego ze stu pamiątkowych posrebrzanych Ryngrafów Patriotycznych (repliki Ryngrafu mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”).

Akcja będzie trwać od 25 lutego do 11 marca. Nasz portal, Radio Nadzieja i tygodnik Głos Katolicki są patronami medialnymi akcji.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *