TwitterFacebook

Odpust dziecięcy u Matki Bożej Pojednania

Niegdyś zwano ten dzień świętem Matki Bożej Jagodnej. Od kilkudziesięciu lat pierwsza niedziela lipca na pamiątkę nawiedzenia św. Elżbiety czczona jest w Hodyszewskim Sanktuarium jako dzień uroczystego błogosławieństwa rodzin.

Jest to tradycja związana ze świętem, które było w tym miejscu obchodzone 2 lipca, nazywaliśmy je popularnie świętem Matki Bożej Jagodnej, a chodzi o święto Nawiedzenia NMP, o spotkanie dwóch matek, Maryi która nosi pod swoim sercem Jezusa i św. Elżbiety, która nosi Jana Chrzciciela. Te dwie matki w czasie spotkania ze sobą doświadczyły szczególnego błogosławieństwa. Z tego wyrosła tradycja błogosławienia dzieci oraz modlitwy za rodziny – mówi ks. Wojciech Juszczuk, pallotyn, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie.

Nic dziwnego, że w dniu 1 lipca do Hodyszewskiego Sanktuarium przybywają tysiące osób z całej Polski. Głównie rodziny z małymi dziećmi i matki w stanie błogosławionym, ale do błogosławieństwa podchodzą też całe rodziny.

Przybywa bardzo dużo ludzi, bardzo dużo rodzin które uczestniczą tu we Mszy Świętej. Po Mszy małżeństwa podchodzą do ołtarza ze swoimi dziećmi. Każdą rodzinę,  błogosławimy indywidualnie Najświętszym Sakramentem – mówi ks. Wojciech Juszczuk.

Uroczyste błogosławieństwo rodzin będzie miało miejsce 1 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie, po każdej sprawowanej tego dnia Mszy Świętej.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *