RN
TwitterFacebook

Ojciec Antonello Cadeddu ewangelizuje w Łomży

Ponad osiemdziesięciu kapłanów i kleryków bierze udział w rozpoczętych wczoraj w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży rekolekcjach prowadzonych przez ojca Antonello Cadeddu.

Inicjatywa zaproszenia ojciec Antonello do Łomży wyszła od samych kleryków – mówi ks. Jacek Czaplicki przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego w Łomżyńskiej Kurii. To właśnie alumni zgłosili się do swoich przełożonych z propozycją zaproszenia brazylijskiego misjonarza na rekolekcje do Seminarium. Prośba spotkała się z akceptacją zarówno ze strony seminaryjnych wychowawców jak i Łomżyńskiej Kurii, która to postanowiła połączyć rekolekcje dla kleryków z rekolekcjami dla kapłanów i tak oto przez cztery dni ojciec Antonello będzie głosił Słowo Boże w łomżyńskim seminarium.

Po zakończeniu rekolekcji w sobotę 28 września o. Antonello weźmie udział w Archidiecezjalnym Dniu Jedności Odnowy w Duchu Świętym podczas którego będzie mówił m.in. o posłuszeństwie Duchowi Świętemu w Jego prowadzeniu. W Godzinie Miłosierdzia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży o. Antonello będzie przewodniczył mszy św. dla liderów ruchu Gloriosa Trinita.

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży o. Antonello pojawi się jeszcze w niedzielę, kiedy to będzie sprawował mszę św. o godz. 12.00 i weźmie udział w spotkaniu otwartym na które zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby spotkać się z brazylijskim misjonarzem

Ojciec Antonello Cadeddu jest włoskim kapłanem, który wraz z ojcem Enrique Porcu wyjechał do Brazylii by tam wśród najbiedniejszych mieszkańców faveli głosić Ewangelię i podejmować uczynki miłosierdzia. Jest też założycielem wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, często odwiedza Polskę głosząc rekolekcje i prowadząc modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie.

Joanna Ekstowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *