RN
TwitterFacebook

Olga Semeniuk: nie widzę możliwości odmrażania w najbliższym czasie kolejnych gałęzi gospodarki

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk mówi, że nie widzi możliwości odmrażania gospodarki w najbliższym czasie. Dziś lub jutro rząd ma ogłosić jak będą wyglądały nowe obostrzenia sanitarne.

Wiceminister mówiła w TVP1, że rząd będzie dążył do największego “spadku mobilności” obywateli – chodzi między innymi o stoki narciarskie czy hotele. Zaznaczyła, że jej resort chciałby już otwierać nowe branże i przygotowywać dla nich protokoły bezpieczeństwa – na przykład dla siłowni, klubów fitness, czy gastronomii. Dodała jednak, że na razie jest to niemożliwe. Olga Semeniuk mówiła, że jeśli liczba zakażeń w drugiej połowie tygodnia nie będzie rosła, to możliwe jest najwyżej utrzymanie odmrożenia otwartych niedawno branż. “Nie widzę tutaj możliwości, aby otwierać kolejne gałęzie gospodarcze” – podkreśliła.

Wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że wśród obostrzeń ma być konieczność okazania negatywnego testu na covid dla wjeżdżających do Polski z Czech i Słowacji, ograniczenia regionalne w Polsce oraz nakaz zakrywania twarzy i ust wyłącznie maseczką.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − two =