RN
TwitterFacebook

Oratorium “4 Pory Życia Pro-Life” w Zambrowie

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej wraz z Diecezjalnym Radiem Nadzieja 103,6 FM i Parafią Ducha Świętego w Zambrowie zapraszają na Koncert – Oratorium „Cztery Pory Życia Pro – life”.

Oratorium „4 Pory Życia – Pro life” powstało w Pelplinie w trosce o ukazanie wartości człowieka i jego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.   Kompozycja została napisana przez młodzież i studentów z zespołów  “Na cały Głos” z Pelplina, który działa przy diecezjalnym Radiu Głos oraz “Nieboskłonni” z Tczewa, który działa przy parafii  św. Maksymiliana Kolbego.  

Oratorium zawiera 13 autorskich utworów mówiących o życiu człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Aby atrakcyjnie ukazać piosenki wpisano je w cztery pory roku. W ten sposób tworząc kompozycję starano się ukazać istotne chwile z życia każdego człowieka. A oto tytuły powstałych utworów: Zima (Poczęcie, Ocalenie, Narodziny); Wiosna (Kobieta, Mężczyzna, Przyjaźń); Lato (Zakochanie, Rodzina, Modlitwa małżonków); Jesień (Starość, Cierpienie, Śmierć ) i finałowe Zmartwychwstanie. 

Nad kompozycją młodzież pracowała przez jeden rok. Najpierw powstały teksty piosenek, nad którymi młodzi autorzy spędzili bardzo dużo czasu, szukając inspiracji w  Piśmie Świętym, żywotach świętych oraz poezji. Nie mniej pracochłonne było skomponowanie muzyki. Po kilku miesiącach pracy edytorskiej rozpoczęły się próby chóru oraz zespołu muzycznego. Nad wspólnym projektem pracowało 50 osób. Prapremiera autorskiej kompozycji Oratorium „4 Pory Życia Pro life” miała miejsce 23 listopada 2013 r. w  Bazylice katedralnej w Pelplinie.  

Oratorium „4 Pory Życia – Pro life” jest kompozycją, która może zainteresować każdego człowieka bez względu na wiek, status społeczny czy wiarę. Może zainspirować do życia według wartości chrześcijańskich, których celem jest życie wieczne. 

28 października 2017 r. o godzinie 19:00 koncert ten odbędzie się w Zambrowie w Parafii pw. Ducha Świętego przy ulicy Papieża Jana Pawła II nr 1. Będzie to okazja do podziekowania Prezydentom i Burmistrzom ośmiu miast naszej Diecezji, które specjalną uchwałą – poprzez ekonomię i prawo a także procedury szpitalne, zabezpieczyły godność dzieci zmarłych przed narodzeniem. Te miasta mają też Grób Dziecka Utraconego. Podczas koncertu Biskup Tadeusz Bronakowski w obecności Dyrektora krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin wręczy statuetki “Anioł Życia” włodarzom Miast.

Koncert odbędzie się w sobotę, 28 października 2017 roku, o godz. 19.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie, w miesiącu w którym obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego.

Na koncert może przyjść każdy. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen + two =