RN
TwitterFacebook

Ósmy raz Orszak Trzech Króli w Łomży!

Cuda! Cuda ogłaszają! Pod takim hasłem 6 stycznia ulicami około 900 polskich miast przejdą Orszaki Trzech Króli. Inicjatywa ma zasięg międzynarodowy, ale narodziła się w Polsce. Barwny korowód będzie można podziwiać również w Łomży.

Łomżyński Orszak Trzech Króli wyruszy z trzech parafii: św. Andrzeja Boboli, Bożego Ciała i Krzyża Świętego. Każdy zostanie poprzedzony Mszą świętą, po której zgromadzeni wyjdą na plac, uformują królewskie szeregi i około godziny 13:00 wyruszą w stronę Skate Parku przy ul. Mazowieckiej w Łomży, by tam ostatecznie oddać cześć świętej Rodzinie i skorzystać z gorącego posiłku.

Wierni każdej z trzech wymienionych parafii otrzymają kolorowe korony. Nas będzie wyróżniała zieleń. To kolor nadziei, kojarzący się z obudzeniem przyrody do życia. Tą nadzieję chcemy zanieść mieszkańcom Łomży – mówi ks. Andrzej Popielski z parafii pw. św. Andrzeja Boboli.

Pierwszy łomżyński Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta w 2013 roku. Trasa wiodła od parafii pw. Bożego Ciała do placu przy kościele pw. Krzyża Świętego. Trzy lata później dołączyła parafia pw. św. Andrzeja Boboli.

Wyjście orszaków z trzech wspomnianych parafii zaplanowano na godzinę 13:00. W kościele pw. Krzyża Świętego i św. Andrzeja Boboli poprzedzi je Msza święta w samo południe. W Kościele pw. Bożego Ciała Eucharystia rozpocznie się o godzinie 11:30

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen + eleven =