TwitterFacebook

Osoba Andrzeja Boboli tematem forum w Łomży

„Andrzej Bobola – mieszkaniec Podlasia” to tytuł forum organizowanego przez łomżyńską parafię pw. św. Andrzeja Boboli we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Spotkanie poświęcone będzie sylwetce patrona Polski i jego heroicznej postawie jako świadka wiary.

Św. Andrzej Bobola jest głównym patronem nie tylko kraju, ale również diecezji łomżyńskiej. Polski duchowny, jezuita, misjonarz i kaznodzieja urodził się na Podkarpaciu, ale kilka ważnych lat spędził w Łomży. Był doradcą rektora, kaznodzieją i dyrektorem łomżyńskiej szkoły kolegiackiej.

Słowo o świętym męczenniku wygłosi podczas forum zaprzyjaźniony z łomżyńską parafią rekolekcjonista i misjonarz o. Janusz Tereszczuk. Jezuita odniesie się do heroizmu św. Andrzeja Boboli w aspekcie wskazówek dla współczesnego człowieka.

Będzie to również świetna okazja, aby porozmawiać o nowych pomysłach i inicjatywach, które planujemy w kolejnych latach. Wśród nich są między innymi ścieżka edukacyjna św. Andrzeja Boboli oraz interaktywna mapa obrazująca łomżyńskie ślady wielkiego kaznodziei. Andrzej Bobola bezsprzecznie należy do bohaterów wiary. To postać ponadczasowa, kultowa pod kątem duchowości i przekazu moralnego. Jego przesłanie miłości do ojczyzny i postawa braterstwa między narodami nigdy nie stracą na wartości. Będziemy o tym mówić podczas forum – podkreśla ks. proboszcz Andrzej Popielski.

Forum „Andrzej Bobola – mieszkaniec Podlasia” odbędzie się w piątek 20 grudnia w Oratorium przy kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży. Początek o godzinie 18:00, wstęp wolny.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *