TwitterFacebook

Ostatnie dni licytacji

Dobiega końca internetowa aukcja, z której środki będą przeznaczone na budowę jedynego na Litwie hospicjum dla dzieci.

Przedmiotem licytacji są fotografie Łomży i Wilna wykonane przez Bożenę Mozyro. Zdjęcia znajdują się obecnie w łomżyńskiej Galerii pod Arkadami, gdzie dostępne są w całości dla zwiedzających. Licytacja odbywa się w internecie, na stronie Naczelnej Organizacji Technicznej w Łomży. Finał w sobotę 29 września – podkreśla Sebastian Jaworowski, jeden z organizatorów i dodaje – Mamy nadzieję, że poprzez aukcję uda się nie tylko zebrać część środków na budowę hospicjum, ale też pozostawić trwały ślad w pamięci społeczeństwa, aby Łomżanie zainteresowali się tym wydarzeniem.

 Budowa hospicjum już ruszyła. Placówka dla chorych na nowotwór dzieci stanie przy ul. Rossa w Wilnie, niedaleko zakonu Sióstr Jezusa Miłosiernego założonego przez błogosławionego ks. Michała Sopoćkę. Oprócz profesjonalnych zdjęć do wylicytowania podczas głównej Gali będą również: piłka ofiarowana przez Roberta Lewandowskiego, limitowany, wyprodukowany w zaledwie 300 egzemplarzach na świecie zegarek Banedictasa Vanagasa, uczestnika rajdu Paryż-Dakar. Przekazanie wartościowej rzeczy zapowiedziała również Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda.

Dla nas to wielkie wyróżnienie i wyraz szczerego wsparcia. Miałem okazję rozmawiać z Panią Prezydent o naszej zbiórce, słuchała z ogromnym wzruszeniem i pytała o szczegóły – dodaje Sebastian Jaworowski. Finał zbiórki internetowej odbędzie się w najbliższą sobotę, będzie miał charakter uroczysty. W Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży wystąpi między innymi prestiżowy Zespół Pieśni I Tańca “Willia”, który porównywany jest do polskiego “Mazowsza”. Hospicjum jest niezwykłym miejscem, które uczy człowieka wrażliwości. W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do opieki nad osobami odchodzącymi, ale tutaj na Litwie dopiero to organizujemy. Prosimy zatem o wsparcie – podsumowuje siostra Michaela Rak, koordynująca zbiórkę na rzecz wileńskiego hospicjum.

Koszt budowy i wyposażenia całego obiektu ma wynieść około 1 mln 300 tys euro. Aukcja fotografii odbywa się na stronie internetowej łomżyńskiej Naczelnej Organizacji Technicznej.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *