RN
TwitterFacebook

Ostatnie spotkanie biskupów

W Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, w piątek 17 stycznia po ciężkiej chorobie zmarł biskup Stanisław Stefanek.

Na kilka godzin przed śmiercią biskupa Stanisława odwiedził biskup łomżyński Janusz Stepnowski, który tak wspomina to ostatnie spotkanie.

Byłem w Lublinie, tuż przed śmiercią biskupa Stanisława. Oczywiście były osoby z rodziny, była rodzona siostra biskupa Janina, była siostra Maksymiliana, która czuwała zawsze przy biskupie Stanisławie, a ja byłem razem z księdzem Jackiem i o godz. 15.45 założyliśmy biskupowi Stanisławowi stułę i odprawiliśmy jeszcze wspólnie Mszę Św. Była to Eucharystia tuż przy Jego łóżku i jeszcze później po Mszy św. był różaniec, koronka i o godz. 17.00 wyjechaliśmy już w stronę Łomży. Niestety pół godziny później otrzymaliśmy wiadomość, że ksiądz biskup zmarł, także z powrotem wróciliśmy do Lublina, aby jeszcze raz towarzyszyć już zmarłemu biskupowi w tej ostatniej drodze.

Módlmy się i dziękujmy Bogu za dar Jego życia. Jest to wieli dar dla naszego łomżyńskiego Kościoła, dla ludzi, a szczególnie dla rodzin, którym poświęcał tak wiele życia, sił i energii.

Biskup Janusz Stepnowski zaprosił też wszystkich kapłanów i wiernych do udziału w uroczystościach pogrzebowych zmarłego biskupa. Pogrzeb biskupa Stanisława Stefanka odbędzie się w czwartek 23 stycznia br. o godz. 11.00 w łomżyńskiej katedrze.

JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *