TwitterFacebook

Ostrołęczanie wspierali polskich piłkarzy w miejskiej strefie kibica [FOTO]

W mieście specjalnie na mecze polskiej kadry powstała strefa kibica. Ostrołęczanie już godzinę przed meczem gromadzili się przy scenie miejskiej w pobliżu fontanny. Organizatorzy postawili trybunę, na której zasiadło ponad 100 osób oraz duży ekran.

Nie zabrakło fantastycznej atmosfery, w której mieszkańcy do końca próbowali wesprzeć naszych piłkarzy. Zawsze chciałem by powstało takie miejsce, że możemy wszyscy wspólnie kibicować naszym – mówił Paweł. Chcemy takich wydarzeń jak najwięcej, bo w mieście nic się nie dzieje – dodaje Tomek. Pierwszy mecz Polaków w grupie nie zaczął się dobrze. Po samobójczej bramce zamknęliśmy się na swojej połowie. Pojedyncze akcje nie przynosiły rezultatu. Pierwsza połowa zakończyła się 1-0 dla Senegalu. W drugiej połowie już po kwadransie gry straciliśmy drugą bramkę. Nic nie zapowiadało się już na to byśmy z tego meczu mogli wynieść jakieś punkty powtarzali kibice zgromadzeni przy scenie przy Kupcu. W 86 minucie gry po stałym fragmencie gry i po efektownej główce Grzegorza Krychowiaka udało nam się strzelić bramkę kontaktową. Emocje znów ożyły, mimo że sędzia doliczył minuty gry dodatkowego czasu, to nie udało się już wyrównać. Mecz zakończył się porażką z Senegalem 2 -1.

Następny mecz Polaków, w strefie kibica w Ostrołęce w niedziele 24.06. Biało-czerwoni zagrają z Kolumbią o godzinie 20:00.