RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Radni województwa nie zgadzają się na zmiany w systemie rozdysponowywania karetek

Czy karetki do Ostrołęki i powiatu będą wysyłać dyspozytorzy z Siedlec? To pytanie, które stawiają sobie ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu. Taki skutek może mieć planowane przez wojewodę zamknięcie Meditransu w Ostrołęce. Przeciwni temu pomysłowi są radni województwa mazowieckiego.

Służby ratunkowe powinny być wysyłane przez osoby znające teren – mówi radny Mirosław Augustyniak:

– Nie wszędzie stoją słupki przy drogach, że mogę się odnieść że stoję na drodze powiatowej, ale na którym kilometrze. Dla mnie to jest jasne, jak ja ten teren znam, że stroje kilometr od drogi skręcającej na przykład na Czarnię, ale dla pani dyspozytorki to nie jest.

Według planowanego przez wojewodę podziału systemów operacyjnych, Mazowsze ma zostać podzielone z 5 na 3 takie regiony operacyjne. Po co zmieniać coś co dobrze funkcjonuje? – pyta dyrektor Meditrans w Ostrołęce Mirosław Dąbkowski:

– System pogotowia ratunkowego w obecnej sytuacji naprawdę bardzo dobrze się sprawdził i nie wiadomo, dlaczego akurat ten system zmieniać, skoro jest wiele różnych dziedzin medycyny, które funkcjonują gorzej. Chociażby psychiatria dziecięca i ogólny brak lekarzy specjalistów. Jest takie powiedzenie, że lepsze jest wrogiem dobrego i to jest chyba taki najdobitniejszy dowód na prawdziwość tego powiedzenia. 

Nowy podział dyspozytorni na Mazowszu ma wejść w życie od nowego roku. Według ustaleń, dyspozytorzy z Siedlec będą wysyłać karetki do powiatów makowskiego, ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego, pułtuskiego, wyszkowskiego i miasta Ostrołęki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen − 9 =