RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Rekolekcje Ognia połączyły około 1000 osób

Około 1000 osób zostało połączonych modlitwą podczas Rekolekcji Ognia w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Wydarzeniu przewodniczył  pochodzący z Ugandy o. John Babtist Bashobora. Hasło tej edycji to „Przyjdźcie do mnie wszyscy”.

Rekolekcje ognia od kilku lat łączą ostrołęczan i odwiedzających miasto wspólną modlitwą. W hali im. A. Gołasia zebrały się różne grupy modlitewne i wspólnoty nie tylko z Ostrołęki, ale i reszty Polski. W czasie trwania trzydniowego wydarzenia nie zabrakło konferencji i świadectw poruszających tegoroczny temat – uzależnienia.

– Ojciec pokazał nam jak temat jest głęboki i ważny. Po świadectwach, po rozmowach, po ludziach, których spotkałem, których krucjata trwa już od wielu lat w życiu mogę stwierdzić, że rekolekcje były fantastyczne. To co się działo tutaj, ile ludzi tu przyjechało to się tego nie spodziewaliśmy. Mieliśmy swój plan, który został wypełniony w 150%. Trudno stwierdzić, który aspekt zapadnie nam najbardziej w pamięć. – mówił po zakończeniu wydarzenia Piotr Stępkowski organizator Rekolekcji Ognia oraz członek Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Jednak nie tylko o tym mówiono. o. Bashobora podczas niedzielnego kazania podkreślił w prosty sposób jak trudną drogą jest droga chrześcijanina. – Bycie chrześcijaninem jest trudne i niewygodne dlatego tak wiele osób przechodzi na inne religie. Dla przykładu: w kościele katolickim, chcę wziąć rozwód i mam przed sobą całe prawo kanoniczne przez, które muszę przejść. Natomiast na przykład w Islamie mogę powiedzieć żonom że jestem z nimi rozwiedziony, wysyłam jedno pismo i to wszystko. Inne religie są tanie i łatwe. To takie „tanie chrześcijaństwo”. Ale Bóg mówi do nas „trwajcie w wierze wytrwale, w każdych okolicznościach, a będziecie mieć dobre życie wieczne”- mówił o. Bashbora.

Podczas tegorocznych Rekolekcji Ognia uczestnicy wzięli udział również w modlitwie o uzdrowienie. Dodatkowo wszyscy zebrani mieli okazję porozmawiać z terapeutami od spraw uzależnień.

Rekolekcje Ognia odbyły się w dniach 15-17 listopada na hali sportowo widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *