RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Wciąż trwają zapisy na 36. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę

Jeszcze tylko kilka miejsc zostało dla chętnych, którzy chcieliby wyruszyć z Ostrołęki w 36. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę. Wydarzenie w tym roku odbędzie się w dniach 16-17 listopada. Pielgrzymka ma być formą podziękowań dla Boga od wszystkich pracowników kolei.

Tegoroczna pielgrzymka kolejarzy jest wyjątkowa, gdyż wpisuje się w 40. rocznicę I Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz 25. rocznicę erygowania Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Te wydarzenia w szczególny sposób zostaną uczczone w tegorocznym programie uroczystości.

Były takie czasy, może trochę lepsze dla kolejarzy, że pociągi na pielgrzymkę były uruchomione bezpośrednio z Ostrołęki do Częstochowy. W tej chwili pielgrzymkowy pociąg jedzie z Białegostoku. My z Ostrołęki musimy dojechać do Tłuszcza, tam jest krótkie oczekiwanie i stamtąd już prosto do Częstochowy – mówi Jerzy Grabowski z Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

Ostrołęcki oddział Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich działa przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzekuniu i to właśnie w kancelarii parafii prowadzone są jeszcze zapisy na wyjazd. Koszt udziału w pielgrzymce z Ostrołęki to 40 złotych.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *