RN
TwitterFacebook

Ostrów Maz.: Relikwie św. siostry Faustyny trafią do parafii Opatrzności Bożej

Relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej trafią na stałe do parafii Opatrzności Bożej w Ostrowi Mazowieckiej. Uroczyste wprowadzenie nastąpi w niedzielę Miłosierdzia Bożego podczas Mszy Świętej, której przewodniczył będzie bp Janusz Stepnowski.

Starania o relikwie św. Faustyny miały związek z pragnieniem szerzenia kultu Bożego Miłosierdzia – mówi proboszcz parafii, ks. Marek Gruda:

Ta idea jest nam bliska szczególnie od 2008 roku, kiedy w diecezji łomżyńskiej miała miejsce peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. To wydarzenie zgromadziło na Mszach Świętych bardzo wielu ludzi i pokazało nam, że kult Miłosierdzia Bożego jest żywy i potrzebny. Aby szerzyć kult Bożego Miłosierdzia i związane z nim formy pobożności zdecydowaliśmy się na wybór św. Faustyny, jako naszej patronki. Jako parafia złożyliśmy prośbę do sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach o uzyskanie relikwii św. Faustyny. Wkrótce przyszła zgoda i otrzymaliśmy relikwie pierwszej klasy, cząstkę kości św. s. Faustyny. 20 października 2018 roku udaliśmy się tam z pielgrzymką autokarową. Została odprawiona Msza święta w czasie której siostry przekazały nam relikwie. Od tamtej pory przygotowywaliśmy się do uroczystego wprowadzenia relikwii do naszej świątyni – mówi ks. Marek Gruda.

Ks. proboszcz zapowiada też, że szczególnym momentem gromadzenia się parafian na modlitwie i szerzeniu kultu Bożego Miłosierdzia będzie każdy 22 dzień miesiąca, a to ze względu na datę 22 lutego 1931 roku, kiedy to św. s. Faustyna ujrzała po raz pierwszy Jezusa Miłosiernego. Dzięki staraniom ks. proboszcza wierni parafii Opatrzności Bożej i uczestniczący w uroczystościach goście mogą uzyskać także odpust zupełny w liturgiczne wspomnienie św. Faustyny przypadające w dniu 5 października.

Relikwie zostaną wprowadzone do kościoła pw. Opatrzności Bożej w Ostrowi Mazowieckiej w najbliższą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 8.00.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *