TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka zamieniła się w planszę do gry [FOTO]

Druga edycja Ostrowskiej Gry Miejskiej zakończona. 17 września Ostrów Mazowiecka zamieniła się w planszę do gry. 11 drużyn rywalizowało w konkurencjach sprawnościowych i umysłowych.

W niedzielę pod ratuszem zgromadziło się 44 uczestników, którzy punktualnie o 11:00 ruszyli rozwiązywać przygotowane przez organizatorów zadania. Od rozpoznawania przypraw, rozwiązywanie zagadek, kaligrafię do strzelania z łuku, zakres wyzwań jakim uczestnicy musieli podołać był bardzo szeroki. Klimat całej rozgrywki był utrzymany w XVI wieku kiedy to osada zwana Ostrovią nabywa prawa miejskie.

Na twarzach uczestników jak i organizatorów widać było zaangażowanie w rozgrywkę. Przez 3 godziny gracze biegali po Ostrowi, żeby odwiedzić 11 punków rozlokowanych w różnych częściach miasta i tam rozwiązać poszczególne zagadki. Jak okazuje się czasu nie było dużo, ponieważ do godziny 14:00 trzeba było oddać karty z punktacją.

Gra miejska miała swój finał na Skwerku Obfitości. Uczestnicy dostali upominki i dyplomy za udział. Później rozpoczął się Festyn Słowiański. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, Można było obejrzeć pokazy rycerskie, założyć zbroję, obejrzeć spektakl teatralny o początkach Ostrowi Mazowieckiej czy spróbować swojskich wyrobów. Festyn zakończył się wspólnymi śpiewami i pieczeniem kiełbasek.

PT

no images were found

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *