RN
TwitterFacebook

Oto zwycięzcy etapu diecezjalnego XXIII Konkursu Wiedzy Biblijnej! [FOTO]

Jakub Żochowski, Paulina Zyskowska i Anna Gawecka – zwycięzcy etapu diecezjalnego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Ta trójka będzie reprezentować diecezję łomżyńską w Wielkim Finale w Niepokalanowie.

Zmagania odbyły się w auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży. Wzięło w nich udział 58 uczniów, reprezentujących między innymi Grajewo, Ostrołękę, Wysokie Mazowieckie i Łomżę. Całość podzielono na dwa etapy. Do części pisemnej przystąpili wszyscy uczestnicy, z nich wyłoniono najlepszą siódemkę. Ci odpowiadali kolejno na pytania komisji złożonej z biblisty ks. Jana Krupki – przewodniczącego, o. Andrzeja Makowskiego – gwardiana Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów i ks. Tomasza Borkowskiego wykładowcy WSD w Łomży. Młodzi musieli między innymi wymienić trzy główne miejsca wydarzeń przedstawionych w Księdze Wyjścia, wskazać autora Listu do Rzymian i wiedzieć, czym Chrystus doprowadził pogan do wiary przez posługę św. Pawła. Czułam się niepewnie, ale startuję już trzeci rok z rzędu, w poprzednich edycjach byłam zwyciężczynią etapów diecezjalnych. Dzięki samemu konkursowi zaczęłam chętniej i więcej czytać Pismo Święte. Wcześniej sięgałam do niego tylko czasami, teraz to się zmieniło – mówi zdobywczyni trzeciego miejsca Anna Gawecka z II LO im. Marii Konopnickiej w Łomży.

Najwięcej punktów zdobył Jakub Żochowski uczeń Liceum im. Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem. Rok temu zajął szóste miejsce, obiecał sobie wtedy, że zrobi wszystko, aby poprawić wynik. Słowa dotrzymał – Przydało się doświadczenie. Teraz wiedziałem już, na czym się skupić. Łatwiej też było się przygotować. Drugie zajęła Paulina Zyskowska z Zespołu Szkół w Wojewodzinie.

Wspomniana trójka będzie reprezentować naszą diecezję w Wielkim Finale XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Ten odbędzie się 10-11 czerwca 2019 r. w Niepokalanowie. Jest o walczyć. Do wygrania między innymi podróż do Ziemi Świętej oraz indeksy na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Organizatorem Konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Hasło tegorocznej edycji brzmi: Poczuj radość Ewangelii.

pd

 

1 komentarz

  1. asd Odpowiedz

    Zdolna mlodziez . Gratulacje !!!!!!!! dla wszystkich uczestnikow konkursu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *