RN
TwitterFacebook

P. Müller: można się spodziewać, że niektóre obostrzenia zostaną rozszerzone

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że decyzje o ewentualnym wprowadzeniu kolejnych obostrzeń sanitarnych zapadną w czwartek. Podejmie je rządowy zespół zarządzania kryzysowego.

Piotr Müller podkreślił, że obecnie analizowana jest sytuacja epidemiczna. Powiedział, że decyzje w sprawie kolejnych restrykcji będą uzależnione od liczby zajętych łóżek i respiratorów.

– Oczywiście można się spodziewać, że niektóre obostrzenia zostaną rozszerzone. To mogą być m.in. kwestie limitów wejść do poszczególnych miejsc, jeżeli chodzi np. w przeliczeniu na metry kwadratowe, czy inne przeliczniki – wyjaśnił i dodał, że może być także ograniczone funkcjonowanie niektórych gałęzi gospodarki. – Ten wariant w tej chwili jest raczej odkładany na następne etapy, jeżeli to będzie konieczne.

Rzecznik przyznał, że brany był pod uwagę także wariant przejścia szkół podstawowych na naukę zdalną. Jak wyjaśnił, w tym momencie rząd analizuje, jak na mobilność obywateli przekłada się nauka zdalna w szkołach ponadpodstawowych.

Müller poinformował, że na posiedzeniach rządowego zespołu zarządzania kryzysowego wariant zamknięcia cmentarzy na uroczystość Wszystkich Świętych nie spotyka się z dużą aprobatą. Powiedział, że rząd apeluje, by cmentarze i groby bliskich zmarłych nawiedzać także w innych dniach.

Piotr Müller dodał, że trwają prace nad kolejnymi instrumentami wsparcia dla branż, które odczuwają skutki wprowadzanych ograniczeń. Mają to być środki kierowane, a ich charakter jest jeszcze opracowywany.

IAR/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 12 =