RN
TwitterFacebook

Papież: najważniejszą rzeczą w życiu jest uczynić z niego dar

Papież powiedział, że najważniejszą rzeczą w życiu jest uczynić z niego dar. Franciszek w święto patronów Rzymu świętych Piotra i Pawła spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański na Placu św. Piotra.

Papież powiedział, że nie wystarczy zwracać się do Boga tylko wtedy, gdy jesteśmy w potrzebie. Należy powierzyć mu nie tylko nasze problemy, ale nasze życie, jak uczynił to św. Piotr. Dodał, że nie ważne jest jak wysoko cenimy sobie to, co Jezus powiedział i zrobił, a ważne jest jaką rolę odgrywa w naszym życiu. „Czy myślę tylko o moich bieżących potrzebach czy moją prawdziwą potrzebą jest Jezus, który uczyni ze mnie dar?”. Zauważył, że dziś coraz częściej nikt nie chce poświęcać się za ludzi starszych. Papież zapewnił wszystkich mieszkańców Rzymu, że w święto patronalne miasta modli się, by każdy z nich mógł przeżywać swoje życie z godnością i zapoznać się z radosnym przesłaniem Ewangelii.

Wcześniej w bazylice watykańskiej odbyło się nabożeństwo, podczas którego papież poświęcił paliusze dla mianowanych w ciągu minionego roku 54 arcybiskupów-metropolitów. To wełniane wstęgi, oznaki władzy metropolity i symbol szczególnego związku z papieżem.

Franciszek w homilii postawił za wzór pierwszych chrześcijan, którzy w obliczu prześladowań modlili się za siebie nawzajem. Zaznaczył, że tylko modlitwa toruje drogę ku jedności. Podkreślił, że dziś potrzeba proroków, którzy widzą dalej, jak św. Piotr i św. Paweł: „Potrzebujemy prawdziwego proroctwa, a nie czczych słów. Nie potrzebujemy cudownych objawień, ale egzystencji ukazujących cud miłości Boga”. Dodał, że nie musimy być bogaci, ale musimy miłować ubogich.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *