TwitterFacebook

Parafianka z Piątnicy misjonarką w Zambii [FOTO]

Anna Borkowska z parafii w Piątnicy jest jedną z 8 osób, które w ramach Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco prowadzonego przez Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie wyjadą w tym roku na roczne misje do Afryki, Peru i Kazachstanu. 

Pierwsze uroczyste posłanie misjonarzy odbyło się podczas tegorocznego spotkania Lednica2000. Wczoraj (09.06) miało też miejsce posłanie w rodzinnej parafii Ani, gdzie ks. proboszcz Szczepan Dobecki wręczył młodej wolontariuszce krzyż misyjny. Na każdej Mszy Świętej tego dnia homilię głosił salezjański misjonarz –  ks. Tomasz Łukaszuk, który opowiadał o specyfice długoletniej pracy na Madagaskarze. W posłaniu wzięli udział także inni wolontariusze, którzy wyjadą w tym roku na misję, wśród nich Patrycja i Ewelina.

Nim dojdzie do wyjazdu potrzeba formacji i gruntownego przygotowania w wielu aspektach. Formacja ma  stały program. Zaczyna się we wrześniu, mamy co miesięczne weekendowe spotkania w piątek, sobotę i niedzielę. Mamy różne tematy przewodnie. W jednym miesiącu mówimy o medycynie tropikalnej, w innym mówimy o rozeznawaniu duchowym…mówi Patrycja, wolontariuszka, która wyjedzie w tym roku na misje do Peru. Trzeba sobie wszystko poukładać, jeżeli chodzi o bilety i szczepienia. Przede wszystkim ważne jest przygotowanie duchowe – głęboka modlitwa. Im bliżej wyjazdu tym więcej tej modlitwy potrzebamówi Ewelina, która wyjedzie na rok do Zambii.

Anna Borkowska wyjedzie do Lusaki w Zambii. Spędzi tam rok opiekując się dziećmi i ucząc matematyki w miejscowej szkole.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *