TwitterFacebook

Pięknieje świątynia św. Andrzeja Boboli w Łomży

Płaskorzeźby przedstawiające świętych apostołów Piotra i Pawła staną na frontonie kościoła pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży. Wykonał je artysta rzeźbiarz Stanisław Lutostański wspólnie ze swoimi uczniami. Wspaniale się prezentują – ocenia proboszcz świątyni ks. Andrzej Popielski.

Figury przedstawiające świętych Piotra i Pawła zostały wykonane przez Stanisława Lutostańskiego polskiego rzeźbiarza urodzonego w miejscowości Gać niedaleko Łomży. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale rzeźby, wykonuje pomniki i monumentalne dzieła z granitu. Płaskorzeźby są wyjątkowe i przedstawiają niemal najważniejsze postaci w historii Kościoła Powszechnego – mówi ks. Andrzej Popielski, proboszcz.

Pod każdą płaskorzeźbą będą napisy nawiązujące do jej życia patronów. Przy św. Piotrze znajdą się słowa: Ty jesteś Piotr – Opoka, a na tej opoce zbuduję mój Kościół. U św. Pawła dodany będzie zdanie: Dzięki łasce Pana jestem tym, kim jestem.

Uroczyste poświęcenie płaskorzeźb nastąpi w niedzielę 11 sierpnia br. o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży. Aktu dokona bp senior Stanisław Stefanek. Jeszcze tego dnia  o godzinie 19:00 z placu przed świątynią wyruszy pielgrzymka wiary. Uczestnicy skierują się na Wzgórze św. Wawrzyńca, by tam dziękować za duchowe skarby Kościoła przekazywane przez pokolenia.

pd / fot. parafia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *