RN
TwitterFacebook

Pielgrzymka wiary na wzgórze św. Wawrzyńca

W najbliższą niedzielę z łomżyńskiej parafii pw. św. Andrzeja Boboli wyruszy pielgrzymka dziękczynna za wiarę naszych ojców. Uczestnicy przejdą na Wzgórze św. Wawrzyńca, składając świadectwo wiary i przywiązania do Kościoła.

Marsz wdzięczności odbywa się regularnie od 17 lat, czyli dokładnie od czasu utworzenia parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży, gdzie go zainicjowano. Pielgrzymka rozpoczyna się uformowaniem orszaku na placu przed kościołem pw. św. Andrzeja Boboli. Po drodze śpiewane są pieśni i rozważany różaniec, dokładniej tajemnice światła. Pielgrzymka wpisuje się w niedzielny odpust ku czci św. Wawrzyńca – diakona i męczennika.

Niektórzy mówią, że to mini pielgrzymka, ponieważ pokonujemy niewielki odcinek drogi. Kiedy ciemniej, na miejscu palą się ogniska symbolizujące prawdę wiary – mówi ks. Andrzej Popielski, proboszcz parafii i organizator

Niedzielna pielgrzymka wyruszy z placu kościoła pw. św. Andrzeja Boboli o godzinie 19:00. Innym ważnym elementem niedzielnego odpustu ku czci św. Wawrzyńca w parafii będzie poświęcenie płaskorzeźb św. Piotra i Pawła. Wykonał je wspólnie ze swoimi studentami artysta Stanisław Lutostański. Poświęcenia figur, które ostatecznie staną na frontonie świątyni, dokona bp senior Stanisław Stefanek.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *