RN
TwitterFacebook

Pierwsza przysięga wojskowa w historii Kolna [FOTO]

Ponad 40 żołnierzy ochotników 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło uroczystą przysięgę wojskową na placu przy kościele św. Anny w Kolnie. To pierwsza taka uroczystość w historii miasta.

Był to ostatni etap szkolenia podstawowego, trwającego od 19 stycznia. W szkoleniu brali udział zarówno ochotnicy mieszkający na terenie powiatu kolneńskiego jak i pochodzący z innych powiatów województwa podlaskiego.

Obecny na uroczystości wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński stwierdził, że jest to dla Kolna moment historyczny:

Jest to ważne wydarzenie, które mieszkańcy licznie tutaj zgromadzeni zapamiętają na długo i jestem przekonany, że będą o tym opowiadać w następnych pokoleniach. Wszyscy potrzebują poczucia bezpieczeństwa, a wojsko i jego obecność takie bezpieczeństwo daje.

Po przysiędze goście mogli odwiedzić stoiska promocyjne: 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie, Komendy Powiatowej Policji w Kolnie oraz spróbować wojskowej grochówki.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *