RN
TwitterFacebook

Pierwsze turnieje zimowe młodych tenisistów z UKS „Return” Łomża

Wiktor Kosowski pierwszy w Grodzisku Mazowieckim, Szymon Klewicki drugi w Olsztynie, Aniela Galińska w ćwierćfinale w Warszawie. Tak przedstawiają się turniejowe osiągnięcia zawodników UKS „Return” Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym.

W miniony weekend łomżyńscy tenisiści po ośmiotygodniowej przerwie z racji okresu przygotowawczego w kalendarzu Polskiego Związku Tenisa, rozegrali swoje pierwsze turnieje w sezonie zimowym. Wiktor Kosowski (kat. Młodzik do lat 14) bez większych problemów, nie tracąc nawet seta, wygrał pięć meczów tym samym zwyciężając w Grodzisku Mazowieckim. W finale turnieju 6/0 7/6 pokonał Dawida Boczkowskiego (Matchpoint Żyrardów)

Szymon Klewicki ( kat. Tenis 10) w Grand-Prix Warmii i Mazur Tenis 10 wygrał trzy mecze. W finale niestety po wyrównanym i zaciętym pojedynku przegrał w trzecim secie w tiebreaku 7/5 z Oliwierem Wróbel z Olsztyna.

Aniel Galińska (kat. Skrzatka do lat 12) walcząc o półfinał turnieju zorganizowanego w Ząbkach pod Warszawą 6/3 7/5 uległa Karolinie Krawczak (Klub Sportowy „Tennis Life”) .
– Wiktor raczej nie sprawił niespodzianki, był rozstawionym z numerem jeden i to potwierdził turniejowym zwycięstwem. Cieszy mnie bardzo drugie miejsce ośmioletniego Szymona. Młody tenisista często wyjeżdża na turnieje Tenis 10, jest zaangażowany, ciężko trenuje, a to przekłada się zazwyczaj na sukces. Aniela pomimo słabszego wyniku zagrała bardzo dobrze. Dzielnie walczyła na korcie ze starszymi koleżankami zdobywając cenne doświadczenie. Jest bardzo utalentowana i myślę,że zwycięstwa turniejowe są u niej tylko kwestią czasu – Tomasz Waldziński.

Na zdjęciach Aniela Galińska (SP 10 w Łomży), Szymon Klewicki (SP 10 w Łomży), Wiktor Kosowski (SP 7 w Łomży).

UKS Return Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *