RN
TwitterFacebook

Piłkarskie emocje w Szumowie!

Wrażeń sportowych nie zabraknie z pewnością w Zespole Szkół w Szumowie podczas sobotniego XIV Turnieju Piłki Halowej dla Członków i Sympatyków Szkolnych Kół Caritas. „Najchętniej stał na bramce” – to hasło turnieju.

Myśl główna odnosi się do osoby św. Jana Pawła II. Piłka nożna cieszy się w naszej szkole ogromną popularnością. Pomyśleliśmy więc, że uczcimy pamięć o Ojcu świętym w nietypowy sposób. Papież Polak kochał sport, promował radość życia, odpowiedzialność i zdolność do poświęceń. Sam uprawiał też wiele dyscyplin. Jako mały chłopak grał w piłkę i najchętniej grał na bramce, stąd pomysł na tytuł turnieju. Był wzorem sportowca, wzorem człowieka w ogóle – podkreśla współorganizator Anna Dąbrowska – Komor.

Turniej podzielony jest na dwie kategorie. Grupa młodsza obejmuje klasy 4-6, młodzież starsza klasy 7-8. Wszystkie kategorie dodatkowo podzielone są męską i żeńską. Przyjadą młodzi z Czyżewa, Lachowa, Śniadowa, Szczepankowa. Za pierwsze, drugie i trzecie miejsce przewidziane są puchary. Dodatkowo każda drużyna otrzyma pamiątkę udziału. Przewidziano też statuetki dla najlepszych bramkarzy w każdej kategorii.

Z myślą o wszystkich uczestnikach organizatorzy rokrocznie przygotowują konkursy i zabawy. W 2013 roku drużyny musiały ułożyć hymn Turnieju, teraz jest on wykonywany na każdych rozgrywkach. Było też wykonanie lampionu – światełka dla Niepodległej w związku ze 100- leciem odzyskania Niepodległości Polski. Tegoroczne zadanie jest jeszcze tajemnicą. Odkryje ją każdy, kto przyjdzie na Turnieju. Zapraszamy do Szumowa – zachęca Anna Dąbrowska – Komor. Uroczyste rozpoczęcie Turnieju o 08:30.

pd / fot. ZSz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *