RN
TwitterFacebook

Plany Duszpasterstwa akademickiego

Duszpasterstwo akademickie jest jedną z przestrzeni dialogu Kościoła z młodymi. Aby ich lepiej zrozumieć, sporządzono ankietę i pytano studentów diecezji łomżyńskiej o ich potrzeby duchowe. W oparciu o wnioski ze spotkań i rozmów powstał plan konkretnych inicjatyw skierowanych do żaków, ale też pracowników naukowych uczelni.

Jednym z priorytetów działań na rzecz społeczności akademckiej diecezji łomżyńskiej będzie kurs przedmałżeński zorganizowany z myślą o studentach. Termin i miejsce nie są jeszcze znane, rozmowy na ten temat będą odbywać się między innymi podczas najbliższej kolędy akademickiej w poniedziałek 20 stycznia.

W planach jest zorganizowanie i zachęcanie studentów do udziału w kursie ewangelizacyjnym Alfa – to cykl spotkań poświęconych fundamentom wiary katolickiej. Jedna z ofert dotyczy również pracowników uczelnianych. W kalendarzu liturgicznym 22 lutego to Święto Katedry św. Piotra, Kościół obchodzi również Dzień pracowników naukowych.

Z tej okazji organizujemy Sympozjum Rektorów w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Prelegentami będą rektorzy wszystkich łomżyńskich uczelni. Każdy odniesie się do sytuacji młodych, przedstawi pewne wskazówki i rozwiązania pedagogiczne – mówi duszpasterz akademicki diecezji łomżyńskiej ks. Jacek Czaplicki.

Plany i inicjatywy Kościoła Łomżyńskiego skierowane do studentom i pracowników uczelnianych można śledzić na facebooku, wyszukując Duszpasterstwo Akademickie Diecezji Łomżyńskiej.

pd / fot DA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *