RN
TwitterFacebook

Pływalnia z atrakcjami dla najmłodszych w Kolnie

Pływalnia Miejska w Kolnie zmieni swoje oblicze. Dysze masujące, płaszcze wodne oraz wanna do hydromasażu – z tego wszystkiego będzie można korzystać po przebudowie obiektu. Basen zostanie unowocześniony i dostosowany do najnowszych standardów rekreacji. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych pociech, które dopiero uczą się pływać.

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu ogłosił przetarg na przebudowę pływalni w zakresie dostosowania obiektu do nauki pływania, rehabilitacji i uatrakcyjnienia oferty programowej. Chętni wykonawcy mogą składać oferty do 14-go sierpnia br.

Co sprawi, że zmodernizowany basen miejski może okazać się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w naszym regionie? Na terenie kolneńskiej pływalni ma powstać wodny plac zabaw dla dzieci o powierzchni trzydziestu metrów kwadratowych z atrakcjami wodnymi oraz z systemem podgrzewania i uzdatniania wody basenowej. Ze specjalnej strefy do zabaw będą mogły korzystać już najmłodsze dzieci.

Kolejną atrakcją powinna stać się wanna hydromasażowa 6-osobowa z systemem podgrzewania i uzdatniania wody basenowej. KOKiS w planach ma też zakup trzech płaszczy wodnych oraz pięciu dysz masujących. Mają zagwarantować one nie tylko świetną zabawę, ale pozwolą także oswoić się z wodą. Ponadto zmodernizowana zostanie strefa mokra i zaplecze szatniowe.

Basen nie był remontowany od siedemnastu lat. – W tym czasie był eksploatowany bardzo intensywnie, zwłaszcza w okresie kiedy okoliczne baseny były remontowane – mówi Andrzej Duda, burmistrz Kolna. Całość projektu ma nie tylko poprawić wizerunek architektoniczny budynku, ale też usprawnić funkcjonowanie pływalni. Jak poinformował nas Andrzej Powichrowski, kierownik kolneńskiej pływalni, po modernizacji nowością mają być także zajęcia aqua aerobiku, które będą skierowane między innymi do seniorów.

Brzmi wspaniale, ale niestety pierwsi chętni będą mogli skorzystać z tych atrakcji pod koniec roku. Jeżeli oczywiście wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *