RN
TwitterFacebook

Poczuć Dotyk Boga

Ostatnia Niedziela przed Popielcem naznaczona jest tygodniem modlitwy o Trzeźwość Narodu. Nawiązuje do tradycji chrześcijańskiej polegającej na wynagradzaniu za grzechy popełniane w czasie zabaw karnawałowych. Trzeźwość rozumiana jest tutaj w szerokim pojmowaniu tego słowa.

Tym samym w sobotę 13 lutego 2021 r. ks. Artur Rostkowski prowadzący poradnię terapeutyczną „Zacznij żyć” zorganizował dzień skupienia dla ponad 50 osób w Ośrodku Caritas w Ptakach. Tematem dnia skupienia były słowa „Poczuć Dotyk Boga”. W oparciu o Pismo Święte i Ojców Kościoła zostały wygłoszone konferencje, których tematem były, droga do uzdrowienia i droga do zbawienia. Dotykały one tematów egzystencjalnych, skonkretyzowanych w oparciu o jasne i klarowne kroki i działania tj. słuchać siebie, umieć panować nad swoimi emocjami, myślami, oczekiwaniami oraz stawiać sobie konkretne i realne cele. Kolejnymi etapami tego dnia był czas świadectw. Przepełniony bardzo poruszającymi i emocjonalnymi przeżyciami ludzi dotkniętych przez Pana Boga.

Spowiedź, a po niej Msza święta przepołowiła nasze spotkanie. Kolejna konferencja poprzedzona wspólnotowym obiadem i modlitwą skupiała się na roli duchowej w procesie uzdrawiania. Moc modlitwy Pompejańskiej. Zwieńczeniem wspólnie przeżytych chwil była adoracja Najświętszego Sakramentu poprowadzona przez Ruch Gloriosa Trynita. Dzień ten wprowadził nas nie tylko w Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu ale był nade wszystko dniem Dotyku Boga.

Radość przepełniona płaczem, połączona modlitwą ukazała, jak bardzo człowiek, mimo pandemii i obostrzeń pragnie Pana Boga. Wprowadził On nas tym samym w czas Wielkiego Postu. Wyjeżdżamy stąd umocnieni że spokojem serca i ducha, zaś wzbogacenie wspólnym kroczeniem ku niebu.

Kontakt z Poradnią “Zacznij Żyć”
ul. Fieldorfa Nila 7d/27
07-410 Ostrołęka
Tel. 539 221 161
mail: poradniazacznijzyc@wp.plponiedziałek-piątek 12.00-20.00
 

x Sz.K

1 komentarz

  1. Włodzimierz Glinka Odpowiedz

    Był to wspaniały, uduchowiony, radosny Dzień Skupienia. Wspaniały pomysł i organizacja to zasługa ks. Artura, jego Przyjaciół Księży, pracowników tej placówki. Był to na prawdę Dzień Dotyku Boga
    Bóg zapłać. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × two =