RN
TwitterFacebook

Podlascy Terytorialsi wyróżnieni na Gali Sportu w Warszawie

1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej znalazła się wśród jedenastu najlepszych jednostek wojskowych nagrodzonych za osiągnięcia w sporcie powszechnym. Wyróżnienie podczas Gali Sportu Wojskowego 2019 w Wraszawie odebrał dowódca brygady płk Sławomir Kocanowski.

fot. 1PBOT

Organizatorem tej corocznej uroczystości było Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej została wyróżniona za zdobycie I miejsca we współzawodnictwie sportowym na szczeblu Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Wśród nagrodzonych znalazły się takie jednostki jak: 10BKPanc ze Świętoszowa, 15BZ z Giżycka czy WAT Warszawa. Tym bardziej byłem dumny otrzymując nagrodę jako jedyny dowódca z Wojsk Obrony Terytorialnej. To wyróżnienie odebrałem z myślą o osiągnięciach naszych żołnierzy – powiedział po zakończeniu gali, płk Sławomir Kocanowski.

Przypomnijmy, że podlascy Terytorialsi w ubiegłym roku zdobyli mistrzostwo WOT w: biegach przełajowych, półmaratonie, siatkówce i pływaniu oraz wicemistrzostwo w biegach na orientację. Zawodnicy z Białegostoku przyczynili się też do wywalczenia srebrnego medalu w sztafecie pływackiej 4x50m w zawodach Wojska Polskiego w Zakopanem. Był to pierwszy medal tej rangi dla WOT.

Do tej pory w 2019 roku w zawodach o Puchar Dowódcy WOT żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej osiągnęli drugie miejsce w biegach przełajowych, trzecie miejsce w siatkówce oraz uzyskali siedem medali (cztery złote, dwa srebrne i jeden brązowy).

1PBOT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *