RN
TwitterFacebook

Podlaska drogówka podsumowuje wakacje

Policjanci z podlaskiej drogówki podsumowali tegoroczne wakacje. W tym roku na drogach województwa podlaskiego było mniej wypadków niż podczas ubiegłorocznych wakacji. Nadal jednak nie jest bezpiecznie.

W te wakacje podlascy policjanci odnotowali 157 wypadków. W wypadkach tych zginęły 24 osoby, a 179 osób zostało rannych.

To mniej niż w roku ubiegłym, kiedy odnotowano prawie 170 wypadków, w których zginęło o 10 osób więcej. Teraz sytuacja jest nieco lepsza, między innymi dzięki prewencyjnym działaniom policji – mówi kom. Kamil Sorko z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku

W poszczególnych powiatach na mapie województwa podlaskiego sytuacja wypadkowa wygląda różnie. Na przykład w powiecie grajewskim doszło w te wakacje do 13 wypadków, w których 3 osoby zginęły, a 12 zostało rannych. To więcej niż przed rokiem (12 wypadków, 1 ofiara śmiertelna).

Najwięcej wypadków, aż 14 było w te wakacje w powiecie łomżyńskim. Tam też było najwięcej rannych – w sumie 21 osób. To niemal trzykrotny wzrost rannych w stosunku do ubiegłorocznych wakacji. W wypadkach na terenie powiatu łomżyńskiego zginęła jedna osoba, w roku ubiegłym były cztery ofiary śmiertelne.

Swój udział w kolizjach i poważnych zdarzeniach drogowych nadal niestety ma alkohol. Tylko w te wakacje policjanci z podlaskiej drogówki zatrzymali 648 nietrzeźwych kierowców.

Katarzyna Wasilewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *