RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Białostocka KAS przechwyciła nielegalne papierosy

W wyniku ostatnich działań kontrolnych funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zabezpieczyli blisko 3 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar o wartości ok. 40 tysięcy złotych mundurowi znaleźli podczas kontroli prywatnych posesji w Białymstoku i w dwóch podbiałostockich miejscowościach.

Funkcjonariusze KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że na trzech prywatnych posesjach w Białymstoku i w dwóch podbiałostockich miejscowościach magazynowane są nielegalne papierosy. Ustalenia mundurowych okazały się trafne. Najwięcej, bo ponad 2100 paczek papierosów pochodzących z przemytu kontrolujący znaleźli podczas przeszukania gospodarstwa należącego do 76-letniego mieszkańca gminy Turośń Kościelna. Mężczyzna ukrył nielegalny towar min. w garażu, w rękawach kurtek wiszących w szafie, a nawet w stojących w kuchni garnkach.

Papierosy bez polskich znaków akcyzy funkcjonariusze KAS znaleźli również w Zabłudowie i Białymstoku. W wyniku kontroli dwóch prywatnych posesji mundurowi znaleźli łącznie blisko 750 paczek nielegalnych papierosów.

W związku z posiadaniem nielegalnych papierosów właściciele trzech skontrolowanych posesji usłyszeli zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyznom oprócz przepadku zajętego towaru grożą wysokie grzywny.

Podlaskie KAS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *