TwitterFacebook

Podlaskie. Dofinansowanie na sprzęt do e-rozwiązań w służbie zdrowia

W województwie podlaskim prawie 1 400 podlaskich lekarzy z 335 placówek medycznych w 40 miastach wystawia e-recepty. Od 8 stycznia 2020 roku będzie to powszechny obowiązek. Z tej  okazji NFZ przypomina o dofinansowaniach na komputery, tablety i oprogramowanie dla szpitali i lekarzy można składać do końca roku. 

Liczby wystawianych e-recept każdego dnia rosną, ponieważ do systemu e-zdrowie (P1) dołączają kolejne podmioty. Do końca listopada w województwie podlaskim zostało wystawionych ponad 1 250 000 e-recept. Najstarszy podlaski pacjent, który ją otrzymał miał 109 lat a najmłodszy – 9 dni. Najczęściej na e-receptach wystawiane są leki obniżające ciśnienie tętnicze, stosowane w leczeniu stanów niedoboru potasu, a także w leczeniu hiperurykemii.

Od 8 stycznia 2020 r. recepty w Polsce – z jedynie kilkoma, ściśle określonymi wyjątkami – będą mogły być wystawiane wyłącznie elektronicznie. Wszyscy, którzy potrzebują fachowej pomocy i wsparcia w sprawach związanych z wdrożeniem e-recept mogą ją uzyskać w POW NFZ. Do dyspozycji personelu medycznego są pracownicy w pokoju nr 202 i pod numerami telefonów: 85 745 95 06 oraz 85 745 95 22.

Wciąż można też składać wnioski o dofinansowanie zakupów sprzętu informatycznego dla placówek służby zdrowia. Do 31 grudnia został przedłużony przez prezesa NFZ termin składania wniosków, a termin udzielenia dofinansowania i rozliczenia wniosków jest przesunięty do 21 stycznia 2020 r. (tu znajdziesz rozporządzenie:  https://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-1622019def,7069.html)

Świadczeniodawcy z województwa podlaskiego powinni dostarczać wnioski do kancelarii Podlaskiego NFZ przy ul. Pałacowej 3 w Białymstoku.

Warto skorzystać, bo dofinansowanie można przeznaczyć nie tylko na nowy sprzęt informatyczny, ale również na zakup lub utrzymanie oprogramowania wykorzystywanego do wystawiania elektronicznych zaświadczeń lub elektronicznej dokumentacji medycznej – zachęca Maciej Olesiński, dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ.

Warto skorzystać i warto się pospieszyć, ponieważ dofinansowanie będzie udzielane do wyczerpania pieniędzy, a liczy się kolejność złożonych wniosków. 

POW NFZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *