TwitterFacebook

Podlaskie. Leśnicy z Nadleśnictwa Browsk bohaterami. Wyciągnęli jelenia z bagna [VIDEO]

Pokaźnych rozmiarów jeleń wplątał się w bagienną pułapkę na terenie Nadleśnictwa Browsk. Zwierzę po kilku godzinie udało się wydostać z grzęzawisko.

O jeleniu w bagnie Nadleśnictwo w Browsku zostało poinformowane przez  pracownika Instytutu Badawczego Leśnictwa z Białowieży. Pracownicy Nadleśnictwa natychmiast ruszyli na miejsce, gdzie znad bagiennej pułapki wystawała głowa zwierzęcia.

W wypełnionym błotem dole stał całkowicie zanurzony jeleń. Zwierzę bezskutecznie próbowało wydostać się pokonując błotną przeszkodę. Każda próba wysiłku kończyła się niepowodzeniem. Racice nie znajdowały twardego gruntu tkwiąc w bagnieprzekazuje Jarosław Krawczyk, rzecznik prasowy Lasów Państwowych w Białymstoku.

Obecni na miejscu leśnicy ocenili, że jeleń w pułapkę złapał się stosunkowo niedawno, i jego kondycja jak na tragiczną sytuację jest w miarę dobra, chociaż zwierzę było już wyraźnie zmęczone. Prawdopodobnie jeleń chciał napić się wody, dlatego poszedł w głąb wyschniętego zbiornika i wpadł w bagno. Leśnicy, będąc w kontakcie z lekarzem weterynarii, weszli do bagna i nieco ryzykownie wypchali zwierze z dołu.

Wędrując po lesie zwracajmy uwagę na każdy szczegół, jeśli zauważymy zwierzę w niebezpieczeństwie alarmujmy – apelują leśnicy. Całą akcję ratunkową można obejrzeć na nagraniach opublikowanych przez Nadleśnictwo Browsk.

oprac. pg/Lasy Państwowe w Białymstoku/Nadleśnictwo Browsk

3 komentarzy

 1. Agata Odpowiedz

  Jestem zawiedziona. Dlaczego nie pokazano jak jeleń ucieka do lasu. Czy napewno uratowano go po to żeby przywrócić go naturze???

 2. Agata Odpowiedz

  Jestem zawiedziona. Dlaczego nie pokazano jak jeleń ucieka do lasu. Czy napewno uratowano go po to żeby przywrócić go naturze??? Byłabym spokojniejsza, gdybym zobaczyła jak wbiega do lasu.

  1. Paula Gałązka Odpowiedz

   Więcej materiałów wideo z całej akcji jest na stronie Nadleśnictwa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *