RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Marszałek Artur Kosicki złożył zawiadomienie do prokuratury

Zgodnie z zapowiedzią złożoną podczas konferencji prasowej, która odbyła się 22 lipca br., Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki złożył dziś (24.07.) do Prokuratury Rejonowej Białystok – Północ zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Tadeusza Truskolaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku.

Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Tadeusza Truskolaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku polegającego na zaniechaniu podjęcia czynności określonych w ustawie z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach (Dz.U. 2019 r. poz. 631) w stosunku do zgromadzenia publicznego zgłoszonego pod nazwą „Pierwszy Białostocki Marsz Równości” organizowanego w dniu 20 lipca 2019 r. w Białymstoku, czyli przestępstwa określonego w art. 231 §1 kk.

Marsz Równości przeszedł ulicami Białegostoku 20 lipca. Uczestnicy zostali zaatakowani przez kontrmanifestantów. W ruch poszły pięści, kamienie i butelki. Do tej pory policja ustaliła tożsamość 92 osób, które w zachowywały się w sposób agresywny. Z blisko 70 osobami zostały już wykonane czynności w sprawie popełnionych czynów. Na całą sprawą pracuje specjalnie powołany zespół, który zbiera i analizuje materiały.

oprac.pg/Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *