RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Marszałek województwa na kwarantannie

Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki oraz członkowie jego najbliższej rodziny od piątku, 25 września br., zostali objęci kwarantanną. Ma to związek z faktem, że marszałek miał w ostatnim czasie bezpośredni kontakt z Prezydentem Miasta Suwałk, u którego wykryto zakażenie wirusem Sars-Cov-2.

Jak informuje rzeczniczka marszałka Izabela Smaczna-Jórczykowska, zarówno marszałek Artur Kosicki, jak i członkowie jego rodziny czują się dobrze. Pierwsze badanie na obecność wirusa u marszałka dało wynik ujemny. W czasie izolacji marszałek województwa wykonuje swoje obowiązki zdalnie. 

Na kwarantannie przebywa również radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Paweł Wnukowski, który również miał bezpośrednią styczność z prezydentem Suwałk. 

Wicemarszałkowie oraz członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego pracują tak jak dotychczas. Praca Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego pozostaje więc niezakłócona. Smaczna-Jórczykowska zachęca interesantów do załatwiania spraw przez internet lub telefon.

– W przypadku konieczności osobistej wizyty w urzędzie, prosimy o wcześniejsze telefoniczne ustalenie terminu wizyty. Przypominam również, że na terenie naszej instytucji istnieje obowiązek noszenia maseczek ochronnych. 

red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten − 9 =