RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Miliony euro mogą wesprzeć lokalne inwestycje

Ogromne fundusze dla województwa podlaskiego w nowej perspektywie unijnej. Do województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2021-2027 ma trafić 992 miliony euro.

Jesteśmy na trzecim miejscu wśród regionów pod względem kwoty euro przypadającej na mieszkańca – informuje marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki:

– Województwo podlaskie będzie tez korzystać z funduszy w ramach programu Polska Wschodnia, wartego 7 mld euro kontraktu programowego oraz Krajowego Planu Odbudowy, do którego zgłosiliśmy projekty o wartości ponad 5,5 mld złotych. Będziemy nadal m.in. wspierać działalność badawczo-rozwojową przedsiębiorstw, gospodarkę niskoemisyjną, usługi cyfrowe czy też dziedzictwo kulturowe, edukację, rewitalizację oraz aktywizację zawodową i społeczną osób bezrobotnych.

Marszałek szczególnie podkreśla wagę programu Polska Wschodnia:

– Jako przewodniczący Komisji Do Spraw Polski Wschodniej w Związku Województw Rzeczpospolitej Polskiej wspólnie z jej członkami intensywnie zabiegałem zarówno w rządzie, jak i Komisji Europejskiej o to, by program Polska Wschodnia został utrzymany. Udało się i co więcej, budżet programu został znacząco zwiększony. Z 2 do 2,5 mld  euro. To oprócz programu regionalnego dodatkowe duże pieniądze na rozwój naszego województwa. 

Ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące tego, ile pieniędzy trafi do poszczególnych programów unijnych, nastąpią po konsultacjach, które zaplanowane są na styczeń i luty bieżącego roku.

jt

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 16 =