RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Nowy rekord w przekazywaniu 1 proc. podatku – OPP dostaną dużo więcej niż przed rokiem

Organizacje pożytku publicznego mają powody do radości. Jak wynika z wyliczeń podlaskiej KAS w tym roku trafi do nich rekordowa kwota przekazana przez podatników z naszego województwa.

Podlaska KAS podsumowała tegoroczną kampanię rozliczeń podatkowych. W rozliczeniach PIT za 2019 rok ponad 381 tys. podatników z woj. podlaskiego zdecydowało się przekażą

1 proc. swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Biorąc pod uwagę fakt, że rok wcześniej takich osób było 373 tys., o ponad 8 tys. wzrosła liczba podatników – darczyńców.

Wraz ze wzrostem liczby osób wskazujących w swoich zeznaniach obdarowywaną organizację, wzrosła również znacznie, bo o ponad 1,8 mln złotych kwota, którą otrzymały OPP. W PIT-ach za 2018 rok podatnicy przekazali organizacjom pożytku publicznego ponad 20,6 mln zł, a w zeznaniach za 2019 rok było to już ponad 22,4 mln zł.

Gdyby każdy rozliczający się podatnik z Podlasia, przekazał 1 proc. swojego podatku, do OPP trafiłoby 24,1 mln zł. Organizacje pożytku publicznego ucieszy z pewnością fakt, że w związku z powyższym, od podatników z województwa podlaskiego, trafi do nich ponad 93 proc. pieniędzy, które mogły być przekazane.

Najwyższa kwota przekazana w tym roku przez jednego podatnika to 65 796 zł.

Łącznie, od momentu kiedy w 2004 r. po raz pierwszy pojawiła się możliwość przekazywania organizacjom pożytku publicznego 1 proc. naszego podatku, OPP otrzymały od mieszkańców woj. podlaskiego 176 mln zł.

Podlaskie KAS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *