RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Pod deskami ukrył nielegalne papierosy

Transport desek miał być kolejną przykrywką dla dużego przemytu papierosów, który wykryliśmy na przejściu granicznym w Kuźnicy. Pod podłogą ciężarówki schowanych było blisko 13,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W ich znalezieniu pomógł rentgen, którym prześwietlono podejrzaną naczepę auta.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Kuźnicy podczas prowadzonej kontroli wytypowali ciężarówkę na polskich numerach rejestracyjnych prowadzoną przez obywatela Ukrainy.

– W aucie znajdował się transport desek, które miały trafić do jednej z fabryk na terenie Polski. Ciężarówka wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy, którzy skierowali ją na prześwietlenie skanerem rentgenowskim. Okazało się, że mieli rację. Po wyładowaniu towaru i odkręceniu płyt zabezpieczających skrytkę, w podłodze naczepy w tzw. korycie, znaleźliśmy 13,5 tys. paczek papierosów, które kierowca próbował nielegalnie wwieźć do Polski – mówi Radosław Hancewicz, rzecznik podlaskiej KAS.

Gdyby przemycane papierosy sprzedano w Polsce skarb państwa straciłby ponad 300 tys. zł.

Kierowcy postawiono zarzuty dotyczące próby przemytu papierosów i  przesłuchano w charakterze podejrzanego. Przyznał się do próby przemytu i złożył wyjaśnienia. Za taki czyn grozi wysoka kara grzywny.

Podlaskie KAS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × one =