TwitterFacebook

Podlaskie. Policjanci na drogach dbają o bezpieczeństwo

Na podlaskich drogach trwają wzmożone kontrole w związku z długim sierpniowym weekendem. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności.

Od środy na podlaskich drogach odnotowano 5 wypadków drogowych, w których 5 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 9 nietrzeźwych kierowców.

Jesteśmy w trakcie długiego sierpniowego weekendu. Czas wzmożonego ruchu na drogach. Niestety większa ilość pojazdów na drodze, wysokie temperatury utrudniające koncentrację, pośpiech związany z wyjazdem na urlop, to prosta droga do zdarzenia skutkującego poważnymi, często nieodwracalnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo własne i osób podróżujących wraz z nami, wszak są to często nasi najbliżsi – apelują funkcjonariusze.

Do końca długiego weekendu pozostało kilka dni,  więc przypominamy :

  • Przestrzegaj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach.
  • Kierując samochodem podczas rozmowy telefonicznej korzystaj z zestawu głośnomówiącego.
  • Dostosuj  prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego.
  • Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu.
  • Zachowaj szczególną ostrożność przed przejściami dla pieszych, przejazdami dla rowerzystów, skrzyżowaniami.
  • Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży.
  • Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych.

pg/Podlaska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *