RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Puchar Gmin – konkurs dla samorządów z największą frekwencją w nadchodzących wyborach

Po 50 tys. zł dla każdej z 10 podlaskich gmin z największą procentową frekwencją w drugiej turze wyborów prezydenckich przeznaczył samorząd województwa. Marszałek Artur Kosicki podczas czwartkowej (09.07) konferencji przedstawił zasady konkursu. Podkreślał też dlaczego warto i trzeba brać udział w wyborach.

– Jako Zarząd Województwa Podlaskiego uważamy to za swój obowiązek, żeby zachęcać mieszkańców naszego regionu do tego, by brali udział w wyborach – mówił podczas konferencji Artur Kosicki. – To jest prawo, z którego powinniśmy korzystać, to jest dzień, który powinniśmy sobie zarezerwować na to, aby wziąć udział w wyborach i w ten sposób decydować o tym, w jakim kierunku będzie rozwijać się nasz kraj i kto tym krajem będzie zarządzać – zaznaczył.

W konkursie Puchar Gmin dotację w wysokości 50 tys. zł otrzyma te 10 podlaskich gmin, które osiągną najwyższą procentową frekwencję w niedzielnych (12.07) wyborach prezydenckich. Pieniądze z budżetu Województwa Podlaskiego wykorzystać będzie można wykorzystać na wyposażenie bądź modernizację lub remont świetlic na swoim terenie.

Inicjatywa ma nie tylko wpłynąć na zwiększenie liczby mieszkańców Podlaskiego biorących udział w wyborach, ale też wyróżnić najbardziej aktywne lokalne społeczności.

– Wierzymy w to, że mieszkańcy naszego regionu są ambitni, zdecydowani, by wziąć sprawy w swoje ręce i chcą decydować o tym, jak w przyszłości będzie rozwijał się nasz kraj. Serdecznie zachęcamy wszystkich pójścia na wybory prezydenckie 12 lipcapodkreślił marszałek.

Po wyborach gminy, które zwyciężą, będą musiały złożyć dokumenty do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego wraz z wnioskiem, na jakie działania zostaną przeznaczone pieniądze. Wnioski zostaną ocenione pod względem formalnym i merytorycznym.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 5 =