RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Szkolenia pod znakiem współdziałania 1PBOT ze służbami

Ponad 800 żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkoliło się w ten weekend na terenie województwa podlaskiego. Główne tematy zajęć to szkolenie przeciwkryzysowe oraz współdziałanie ze służbami.

Przywrócenie szkolenia nowych ochotników, odnowienie nawyków bojowych oraz rozszerzenie kompetencji przeciwkryzysowych – to trzy główne obszary działalności szkoleniowej Wojsk Obrony Terytorialnej w trzecim kwartale 2020 roku.

Te wszystkie obszary realizowane były w miniony weekend w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Szkolenia przeciwkryzysowe są odpowiedzią na doświadczenia zebranie podczas prowadzenia działań ukierunkowanych na zatrzymanie transmisji koronawirusa. Ich celem jest przygotowanie żołnierzy 1PBOT do wsparcia lokalnych społeczności, władz i służb w sytuacjach kryzysowych.

Większość żołnierzy szkolących się w ten weekend realizowało zajęcia związane ze wsparciem strażaków oraz policjantów. Terytorialsi uczyli się m.in. wybranych elementów ratownictwa wodnego, prowadzenia działań przeciwpowodziowych oraz akcji poszukiwawczych.

Poza obszarem przeciwkryzysowym Terytorialsi przeszli szkolenie podtrzymujące nabyte już umiejętności, w tym strzeleckie. Szkolenia odbywają na terenach jednostek wojskowych, na poligonie w Orzyszu oraz w “Małych Ojczyznach”, czyli w stałych rejonach odpowiedzialności.

Od czwartku 2 lipca w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej prowadzone jest, drugie w tym roku, szkolenie podstawowe. Bramy koszar przekroczyło ponad 90 ochotników. Ich szkolenie zakończy się 17 lipca złożeniem przysięgi wojskowej.

1PBOT/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 4 =