RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Szpitale tymczasowe prawie gotowe [FOTO]

Doszło do odbioru prac budowlanych w obiekcie przy ul. Żurawiej w Białymstoku, gdzie będzie funkcjonował szpital tymczasowy dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Placówka ma zapewnić 90 miejsc. 

W województwie podlaskim powstają dwa szpitale tymczasowe, w których zapewnionych będzie około 170 miejsc – jeden w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego, drugi w nowym budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, w którym miał być oddział pulmonologii. To właśnie przy ulicy Żurawiej wczoraj (30.11.) odbył się odbiór prac budowlanych. 

Trwa poszukiwanie kadry oraz przygotowanie tych osób, które już się zgłosiły do pracy. Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku (szpitala patronackiego) dr hab. Jan Kochanowicz powiedział, że do pracy w obu lokalizacjach potrzeba łącznie 34 lekarzy: internistów, zakaźników, anestezjologów i 180 osób personelu średniego.

– Dostaliśmy pozytywne sygnały od różnych służb, które delegują zatrudnionych u siebie ratowników medycznych i pracowników medycznych, którzy w tej chwili pracują w innych zawodach – chodzi m.in. o strażaków i osoby, które ukończyły kurs pierwszej pomocy – mówił dyrektor USK.

Zgłoszenia cały czas przyjmuje Wydział Polityki Społecznej PUW (kontakt mailowy szpitaltymczasowy@bialystok.uw.gov.pl lub telefoniczny 85 743 92 21).

red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen − one =