RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Więcej pieniędzy na wsparcie osób niepełnosprawnych

O ponad 115 tys. zł zwiększy się pula środków przeznaczonych dla fundacji i organizacji pozarządowych na działania związane z rehabilitacją zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych. Decyzję w tej sprawie Zarząd Województwa Podlaskiego podjął w czwartek (27.08). Będzie też dodatkowy konkurs dla organizacji pożytku publicznego prowadzących działalność na rzecz niepełnosprawnych.

Dodatkowe pieniądze to efekt niższych  cen robót budowlanych i tym samym mniejszych kosztów inwestycji przy remontach obiektów rehabilitacyjnych. Pieniądze pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

– Podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego zapowiedziałem zwiększenie środków na wsparcie osób z niepełnosprawnościami. Zaoszczędzone pieniądze zostaną przekazane właśnie na ten cel. Tym samym, dotychczasowa kwota dotacji w wysokości 100 tys. przeznaczona na wsparcie osób niepełnosprawnych wzrosła do 215 tys. zł – mówi Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Po zaakceptowaniu zmian przez Sejmik Województwa Podlaskiego ogłoszone zostanie dodatkowe postępowanie konkursowe dla  organizacji pożytku publicznego.

Obecnie trwa podpisywanie umów na dotację  z 11 podmiotami wyłonionymi w konkursie, które będą m.in.  prowadzić rehabilitację osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek, organizować i prowadzić szkolenia, kursy i warsztaty dla członków rodzin osób niepełnosprawnych, opiekunów, kadry, wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych, prowadzić grupowe i indywidualne zajęcia czy promować aktywność osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen + twelve =