TwitterFacebook

Podlaskie. Wybrano nowego skarbnika województwa

Paweł Jungerman został powołany na stanowisko skarbnika województwa podlaskiego. Jego poprzednik, Henryka Gryko odszedł na emeryturę. 

Sejmik Województwa Podlaskiego powołał Pawła Jurgermana podczas ostatniego posiedzenia, które odbyło się 18 czerwca. Za było 24 radnych, 2 głosowało przeciw.

– Bogate wykształcenie i doświadczenie zawodowe daje rękojmię, że jest odpowiednim kandydatem na stanowisko Skarbnika Województwa Podlaskiego – mówił o nowym skarbniku marszałek Artur Kosicki.

Paweł Jungerman ma 51 lat i mieszka w Białymstoku. Posiada tytuł magistra ekonomii (Uniwersytet Warszawski Filia w Białymstoku, Wydział Ekonomiczny), ukończył też studia z zakresu rachunkowości i zarządzania finansami w jednostkach sektora finansów publicznych (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie). Nowy skarbnik posiada bogate doświadczenie zawodowe. Pracował m.in. w PSS SPOŁEM w Białymstoku na stanowisku księgowego, Inspektoracie Służby Więziennej w Białymstoku (inspektor działu finansowego), był też głównym księgowym w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze oraz samodzielnym księgowym Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Akademii Medycznej, a także głównym księgowym w Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej. Ostatnio zajmowane stanowisko (od 2008 roku) to główny księgowy w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku.

Wrota Podlasia/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *