TwitterFacebook

Podsumowanie Dnia Otwartego w Szkołach Katolickich [FOTO]

Doświadczenia chemiczne, zajęcia taneczne, możliwość gry w szachy i obejrzenia szkolnego radia węzeł – to tylko wybrane atrakcje, które czekały na wszystkich zwiedzających w czwartkowy wieczór Szkoły Katolickie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Z myślą o nowych uczniach placówka zorganizowała Dzień Otwarty.

Zainteresowani mogli przespacerować się szkolnymi korytarzami, przekonać się o nowoczesnym wyposażeniu sal, porozmawiać z kadrą pedagogiczną i zamienić słowo z młodzieżą łomżyńskiego „Katolika”. Do dyspozycji była między innymi Natalia Brutkowska z klasy I Liceum Katolickiego – To świetna okazja, abyśmy pokazali nasze atuty i wyróżnienia. Wybór miejsca nauki jest bardzo ważną sprawą. Chodzi o całą panującą atmosferę, trzeba się dobrze czuć, być akceptowanym, mieć przyjaciół. Wszystko to wpływa pozytywnie na człowieka i sprawia, że chcesz się tu uczyć i przebywać.

Młodzi uczniowie Szkół Katolickich opowiadali zwiedzającym o codzienności, dodatkowych zajęciach, organizowanych wydarzeniach i poziomie dydaktycznym. Czasami ludzie myślą, że tu uczą sami księża albo że cały się czas modlimy. To zabawne, bo nasza szkoła jest jak każda inna – wyjaśnia z uśmiechem uczennica Aleksandra Piórkowska.

Szkoły Katolickie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży to wspólna nazwa Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego mieszczących się w jednym budynku przy ul. Sadowej 12. Dyrektorem placówki jest Bożena Śliwowska, zaś opiekunem duchowym i delegatem z ramienia pasterza diecezji biskup Tadeusz Bronakowski. Szkoła zatrudnia 30 pedagogów, początkami sięga lat 90. Warto podkreślić, że w łomżyńskim Katoliku prowadzone są liczne koła zainteresowań – między innymi szachowe i teatralne. Odbywają się zajęcia z myślą o dyslektykach, szkoła bierze też udział w projektach unijnych i uczniowskich wymianach międzynarodowych.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *