TwitterFacebook

Podsumowanie Festiwalu Życia 2018 w Kokotku

W pierwszym tygodniu lipca w sumie 3000 osób odwiedziło Festiwal Życia, w tym 700 uczestników oraz 120 odpowiedzialnych i wolontariuszy. Kokotek w tych dniach tętnił życiem i radością młodzieży, która przeżyła w duchu wiary tydzień pod namiotami i miała ochotę na więcej!

Sami organizatorzy są bardzo zadowoleni z przebiegu tygodniowego spotkania. „Udało się zrealizować wszystkie punkty programu. Organizacja techniczna również nie zawiodła, zarówno scena pod wielkim namiotem, jak i pole namiotowe spełniły swoje funkcje bez większych problemów. Dotarło do nas również mnóstwo pozytywnych głosów od uczestników festiwalu w przeprowadzonej internetowo ankiecie” – mówi Marcin Szuścik, rzecznik Festiwalu Życia.

Wyniki wspomnianej ankiety mówią same za siebie. 96% ankietowanych oceniło cały festiwal na 8 lub więcej w dziesięciostopniowej skali, w tym 65% dało najwyższą notę. Również większość ankietowanych pozytywnie odpowiedziała na pytanie o przyjazd na Festiwal Życia w przyszłym roku.

Warto wspomnieć o obecności kapłanów, nie będących duszpasterzami młodzieży. W poszczególne dni w Kokotku zagościło aż ośmiu biskupów, a codzienne Msze święte koncelebrowało często ponad 30 kapłanów. Wielu z nich, nie będąc liderami żadnej grupy, przez cały tydzień towarzyszyło młodym i służyło im rozmową i sakramentem pokuty.

Ostatniego dnia spotkania w homilii ks. bp Marek Szkudło zaznaczył, że Festiwal Życia się nie kończy. Jesteśmy wezwani do pięknego życia na co dzień, a nie tylko w ten jeden tydzień w roku.

Co do samego wydarzenia organizatorzy już podali termin przyszłorocznego festiwalu – 8-14.07.2019. Tygodniowe przesunięcie terminu ma umożliwić udział studentom, do których głównie kierowana jest treść festiwalu.

Marcin Szuścik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *