TwitterFacebook

Podziel się pączkiem i wyślij go do Afryki

Dziś wielkie święto pączkożerców. Cała Polska zajada się pączkami i faworkami, bo podobno w Tłusty Czwartek nie tuczą. Koszt 1 pączka to 2 zł tyle też kosztuje wyżywienie afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Dlatego podziel się pączkiem i pomóż głodnym dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie – zachęcają bracia kapucyni, którzy już po raz szósty zapraszają do włączenia się w akcję charytatywną „Wyślij pączka do Afryki”.

Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto Fundacji Kapucyni i Misje i zostaną przeznaczone m.in. na pomoc głodującym dzieciom, budowa szkół, przedszkola, studni i kaplic. Sfinansowane zostaną też operacje dla osób niesprawnych ruchowo, dzięki czemu będą mogły żyć samodzielnie.

A pomóc można na kilka sposobów: kupując wirtualnego pączka za pośrednictwem strony: www.paczek.kapucyni.pl, organizując kiermasz z pączkami w szkole, przedszkolu, parafii czy zakładzie pracy – a zebrane środki z kiermaszu przekazać Fundacji Kapucyni i Misje.

Głównym dniem akcji jest tłusty czwartek, ale wpłat można dokonywać przez cały Wielki Post aż do Wielkanocy.

Do tej pory ze środków zebranych w poprzednich latach udało się sfinansować: operacje pięciu osób niepełnosprawnych, zakupić dla nich protezy i wózki inwalidzkie, otworzyć dwa Ośrodki Pomocy w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie osierocone dzieci, ofiary wojny domowej i ubodzy otrzymują lekarstwa, żywność i ubrania oraz odbudować ponad 300 domów spalonych podczas wojny.

Polscy misjonarze sfinansowali także budowę trzech szkół podstawowych, pięciu kaplic i siedmiu studni głębinowych. Finansują naukę w szkole i ciepłe posiłki dla ponad dwustu osieroconych dzieci w parafii Ndim.

W zeszłym roku w akcji uczestniczyło 250 szkół i przedszkoli oraz 60 parafii i cukierni oraz tysiące osób indywidualnych, które uzbierały kwotę ponad 400 tysięcy złotych. W tym roku aby zrealizować 13 projektów potrzebna jest kwota 525 tys. zł.

W Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie w ośmiu miejscowościach pracuje obecnie jedenastu polskich misjonarzy kapucynów. Dlatego włącz się w akcję i pomóż misjonarzom w Afryce – A więc „Wyślij pączka do Afryki”.

Szczegóły na stronie pączek.kapucyni.pl 

JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *